Hem Şık Hem Keyifli Yılbaşı Sofrası Fikirleri

“Yeni yıla nasıl girersen tüm yıl öyle geçer.” derler. 

 

Yılbaşını sevdiğiniz insanlarla birlikte, keyifli sohbetlerinizi lezzetli yiyeceklerle taçlandıracağınız şık bir sofrada karşılamanız için işte size masanızı şenlendirecek ipuçları:

 

1.Önce Gözleri Doyurun!

 

Yeni yılı yepyeni umutlarla karşılamak için yeni yıl ruhunu sofranıza yansıtın. 

Nasıl mı? Çok kolay: Renklerle! 

 

Vazgeçilmez Kırmızı!

 

Öncelikle sofranızda kırmızıyı mutlaka kullanın. Enerji veren ve iştah açan bu renk; sofranızın canlı ve dinamik olmasına yardımcı olacaktır. Kırmızıyı 2 şekilde kullanabilirsiniz:

Birincisi; kırmızı şık bir masa örtüsü ile masanızın zeminini oluşturup, Güral Porselen Tolstoy 5118 serisi gibi düz beyaz renkte zarif bir yemek takımı ve gümüş renkli çatal-kaşık setiyle ya da Tolstoy 5328 serisi gibi şık altın detaylara sahip bir yemek takımı ve altın renkli çatal-kaşık setiyle kombin yapabilirsiniz. Böylece elegan bir sofra sunumu elde edersiniz. 

İkinci yol ise bembeyaz masa örtüsü üzerine Güral Porselen Urban 628912 serisi gibi etkileyici ve biraz daha spor bir şıklığa sahip kırmızı desenli bir yemek takımı kullanabilir; sofranıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. 

 

2.Sıra süslemede!

 

Yeni yıl sofranızın başrol oyuncuları olan yemek takımları yerleri aldığına göre sıra geldi sofrayı biraz daha şenlendirmeye! 

Süsleme şekline karar verin…

Süslemelerde öncelikle masanızın boyutu ve masada kaç misafirinizin yer alacağına dikkat etmeniz önemli. Eğer kalabalık bir sofra olacaksa büyük çiçekler, büyük mumlar/şamdanlar veya çok fazla obje olması masayı daraltır, konuklarınızın hareket ve görüş alanlarını kısıtlayarak onları rahatsız edebilir.

 

Minimal dokunuşlar…

 

Küçük cam bardaklar içine koyacağınız tealight mumlarla sofranıza ışıltı katabilirsiniz. Eğer meraklı minik misafirleriniz olacaksa, pille çalışan tealightları tercih ederek hem kazalardan korunabilir hem de masanızın ışıltısını koruyabilirsiniz. 

Ağaç görünümlü sunum tabakları kullanarak, süslemelerinizin hem yer kaplamamasını hem de işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz. Dışarıda kar yağmasa bile bu ağaç sunumluklarınızın çevresine serpeceğiniz biraz toz şeker ile masanızda kar neşesi yaratabilirsiniz.

Konuklarınızın tabaklarına isim kartları yerleştirerek onlara kendilerini özel hissettirebilirsiniz. Hatta isimlerin altında minik birer yeni yıl dileği de yer alsa, çok hoş olmaz mı? 

 

Rahat Sofralar…

 

Yeni yılı çekirdek ailenizle veya az sayıda arkadaşınızla kutlayacaksanız, masanıza biraz daha hareket katabilirsiniz. 

2 kaymaklı lokumu kürdan yardımıyla üst üste sabitleyip, damla çikolatalar ile gözlerini, boynuna bağlayacağınız kırmızı kurdele ile atkısını yaparak, her misafirinizin tabağının yanına bu sevimli kardan adam ikramlıklarını koyabilirsiniz. 

Yılbaşı ruhunu yansıtan kokinalarla birlikte, toplayacağınız çam kozalaklarını da masa süslemenizde kullanarak, sofranıza doğallık ve sıcaklık katabilirsiniz.
Rengi ve anlamıyla narlarla da sofranıza güzel bir dokunuş yapabilirsiniz. Cam kase içerisine koyacağınız kıpkırmızı narlar; hem yeni yılın bereket getirmesini sembolize eder hem de misafirleriniz için leziz atıştırmalıklar olabilir.


Keyifi Bir Sofrada En Önemlisi…

Servis için telaş etmeden, akşamınızdan keyif almayı unutmayın
Şimdiden sevdiklerinizle bir arada keyif dolu bir akşam geçirmenizi dileriz…

 

Mutlu Yıllar!
 

GASTRONOMİ
POSTU PAYLAŞ
FACEBOOK TWITTER LINKEDIN